Pomiar światła Nikon, a jakość zdjęć. Pomiar światła matrycowy

Decydując się na zakup cyfrowego aparatu fotograficznego warto zapoznać się z jego parametrami, gdyż wpływają one zdecydowanie na jakość wykonywanych zdjęć. Niezwykle ważna jest umiejętność korzystania z pomiarów światła. Wtedy to wykonywane zdjęcia będą z pewnością udane i o wiele ciekawsze.

pomiar światła Nikon

Najbardziej popularny jest pomiar światła matrycowy Wybierany on jest przez wszystkich amatorów fotografii, którzy to nie zagłębiają się w szczegóły. Pomiar matrycowy zalecany jest podczas fotografowania małokontrastowych krajobrazów, budynków, wnętrz kościołów oraz w fotografii portretowej. Matrycowy pomiar światła radzi sobie także w robieniu zdjęć nocą oraz fotografii wykonywanych pod światło. Jednak zdarza się, że oczekiwany przez „fotografa” efekt nie zostaje osiągnięty, a zrobione zdjęcie pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym, aby móc kreatywniej korzystać z możliwości aparatu ważne jest, aby zapoznać się jakie posiada pomiary światła. Czasem metodą prób i błędów można osiągnąć na fotografii pożądany efekt.

pomiar światła matrycowy

Obecnie producenci aparatów umożliwiają wybór pomiędzy kilkoma trybami pomiaru światła. W zależności od modelu aparatu może być ich więcej albo mniej. W aparatach Nikona opcje trybu pomiaru światła ustawia się w menu pod zakładką „pomiar światła”. Najnowsze aparaty na rynku wyposażone są w nowoczesne systemy pomiaru światła.
Zastosowany w lustrzance pomiar światła Nikon – pozwala na wykonywanie wszystkim miłośnikom fotografii profesjonalnych zdjęć.

Author: warsztaty-fotograficzne.pl