Naprawa uszkodzonego tabletu

Tablety są dziś znacznie chętniej kupowane, niż laptopy. Użytkownicy cenią sobie wygodę i łatwość używania tabletów w porównaniu do laptopów. Każdy nowy model posiada coraz to więcej funkcji i pozwala jeszcze bardziej zastąpić komputer przenośny. Niestety tablety są bardzo narażone na uszkodzenie ze względu na ich dużą przekątną ekranu. Warto zabezpieczać urządzenie przed stłuczeniem ekranu. Gdy już dojdzie do uszkodzenia, należy dokonać wymiany, która niestety nie należy do najtańszych.

Ile to kosztuje?

Jaki jest w takim razie koszt wymiany matrycy w tablecie? Spora grupa osób zadaje sobie tego typu pytanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ ekrany bardzo często się tłuką w tabletach jak i w różnych innych urządzeniach przenośnych, które posiadają duży ekran. W przypadku tabletów z systemem Android będzie to zazwyczaj koszt około 300-400 złotych. Flagowe modele mogą mieć droższe ekrany i nie posiadać jeszcze zamienników ale orientacyjna cena powinna mieścić się w granicach 500 złotych. Jeśli chodzi natomiast o urządzenia z systemem iOS od Apple, to cena będzie z reguły dwukrotnie wyższa, co należy mieć na uwadze oddając tablet z nadgryzionym jabłuszkiem do naprawy, wymiany ekranu.

Czy warto wymieniać ekrany w tabletach?

Jeśli koszt naprawy nie przekracza wartości urządzenia, to jak najbardziej warto dokonać wymiany ekranu i cieszyć się sprawnym tabletem przez długi czas. Jeśli mamy tani tablet, jakiegoś chińskiego producenta, to w większości przypadków wymiana nie będzie opłacalna.

 

Author: warsztaty-fotograficzne.pl