Właściwa waga ciała – jak ją sprawdzić?

Wiele osób posiada w swoim mieszkaniu standardową wagę łazienkową. Jednak tego typu urządzenie pozwala sprawdzać jedynie, czy masa ciała ulega zmianie. Nie można samym ważeniem się stwierdzić, czy masa ciała jest prawidłowa. Do tego warto wykorzystać indeks masy ciała, który jest podstawową informacją, z której nadal się korzysta.
BMI jak obliczyć? Można zrobić to samodzielnie lub skorzystać ze specjalnego kalkulatora. Decydując się na samodzielne obliczenia należy pamiętać o tym, by wynik sprawdzić w odpowiedniej dla siebie tabeli. Zakresy są bowiem inne dla osób w różnym wieku oraz różnej płci. Dlatego też BMI należy obliczać indywidualnie.

 

Czy BMI wystarczy, aby określić, czy dieta jest konieczna? Niestety, obecnie wiadomo, że BMI jest tylko jednym ze wskaźników, które w tym przypadku należy brać pod uwagę. W dzisiejszych czasach specjaliści często decydują się również na zbadanie ciała pod względem procentowego udziału tkanki tłuszczowej. Zdarza się bowiem, że pomimo prawidłowej masy ciała okazuje się, że tkanki tłuszczowej jest zbyt dużo i zastosowanie diety jest konieczne. Jednak i znacznie przekroczone BMI również jest wskaźnikiem do rozpoczęcia diety.

 

Author: warsztaty-fotograficzne.pl