Co to jest informatyka i czym się zajmuje – informacje praktyczne

Informatyka jest dziedziną, której głównym zadaniem jest gromadzenie i przetwarzanie informacji. Dzięki informatyce rozwinęły się komputery i życie wielu osób stało się znacznie prostsze. Osoby, które pracują w branży informatycznej nazywane są informatykami. Aby zostać informatykiem trzeba ukończyć specjalną szkołę. Może to być technikum informatyczne lub też szkoła policealna. Dla osób, które mają większe aspiracje zawodowe zostały utworzone studia wyższe na kierunku informatyka. Studiować można zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym.

Co to jest informatyka i czym się zajmuje?

Cały temat można ująć w krótkim stwierdzeniu, iż informatyka zajmuje się przetwarzaniem informacji. Należy jednak wskazać pewien podział. Informatyka to zarówno urządzenia, jak i systemy, dzięki którym te urządzenia działają. Spektrum informatyki jest więc dosyć szerokie. Osoba, która chce się kształcić w tym kierunku musi posiadać bogatą wiedzę. Konieczne jest stałe dokształcanie się, ponieważ nieustanny postęp technologiczny sprawia, że informatyka się cały czas zmienia.

Czy informatyka to dobry kierunek studiów?

W zasadzie od zawsze informatyka była dobrym wyborem jeżeli chodzi o kierunek kształcenia. Informatycy są stale poszukiwani na rynku pracy, więc raczej nikomu nie grozi bezrobocie. Warto wspomnieć także o tym, że zarobki informatyków są stosunkowo wysokie, choć to tak naprawdę zależy od zajmowanego przez nich stanowiska. Im dłuższy staż pracy, tym większa szansa na wysokie zarobki.

 

Author: warsztaty-fotograficzne.pl