Blog

Nasze najnowsze wpisy

Lampy błyskowe – jakie są najważniejsze parametry?

Błyskowe lampy studyjne są coraz częściej kupowane przez Polaków. Na pewno na występowanie tego zjawiska ma fakt, że wykonujemy coraz więcej zdjęć.

Czy filmy reklamowe to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Tworzenie filmów reklamowych kojarzy się z bardzo dużym przedsięwzięciem. Konieczne jest zorganizowanie nie tylko sprzętu, ale także ludzi, którzy potrafią taki sprzęt obsługiwać. Ponadto wymaga także umiejętności montażowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o realizacji takiego przedsięwzięcia trzeba wziąć wiele aspektów pod uwagę. Jakie są to aspekty, co należy wiedzieć zanim podejmiemy się tego zadania i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie?

Low Key i High Key – czyli portret z klasą

Hight i low key High key i low key to określenia pewnego stylu fotograficznego. Pierwszy termin odnosi się do fotografii jasnych obiektów na jasnym tle, natomiast drugi – ciemnych obiektów na ciemnym tle. Zdjęcia takie wymagają od fotografa sporej wiedzy w zakresie ustawień pomiaru światła, odwdzięczając się mu wysoką efektywnością oraz fotogenicznością. Oba efekty pozwalają Czytaj dalej »

Jakie zdjęcia zawsze dzadzą dobry efekt ?

W fotografii istnieją motywy określane jako samograje. Jeśli wykonasz zdjęcie, które do tego będzie poprawne technicznie, z całą pewnością możesz liczyć na pochwałę oglądających. Zdjęcie, na którym promienie słońca przedzierają się przez kurz, dym, czy też mgłę jest typowym przykładem samograjów. Jest to również motyw, który zawsze ma grono stałych wielbicieli.

Czerwone oczy na zdjęciach? Nigdy więcej

Efekt czerwonych oczu na zdjęciach jest zmorą wszystkich fotografujących przy użyciu lampy błyskowej. I mimo że w programie graficznym da się usunąć ten mankament (jak zresztą, każdy), to lepiej wykonać parę czynności przed naciśnięciem spustu migawki. Najlepszą radą dla tych, którzy chcą uniknąć efektu czerwonych oczu na wykonywanym właśnie zdjęciu jest taka, by nie stosować Czytaj dalej »

Czym wyróżnia się dobry spot reklamowy?

Społeczeństwo coraz surowiej ocenia wszechobecne reklamy. Wiele osób ścisza głos na reklamach, bądź zupełnie wyłącza TV lub wychodzi w czasie ich emisji z pomieszczenia. Jednakże, wiele reklam odnosi niemałe sukcesy. Każdy z nas zna przecież serce i rozum czy też mały głód. Bardzo często słyszy się na ulicach oraz podczas rozmów ze znajomymi, hasła zaczerpnięte Czytaj dalej »

Odpowiedzi na pytania cz.1

Publikuję część pytań nadesłanych przez kursantów, z czasem będę publikował nowe odpowiedzi, aby każdy mógł z nich skorzystać 😉 Marek Mam problem z robieniem zdjęć portretowych a dokładnie z głębią ostrości która daje rozmyte tło. Im większa ogniskowa obiektywu tym głębia ostrości mniejsza. Im większy otwór przysłony (czyli im mniejsza wartość otworu przysłony) tym głębia Czytaj dalej »

Czy wiesz jak chronić swój aparat?

140774157755663900

Zdjęcia ostre jak ‚brzytwa’

Ostrość zdjęcia to jedna z najważniejszych cech udanych fotografii. Poniżej prezentuję  3 kroki jak zwiększyć wyrazistość fotografii, do stopnia w którym patrząc na nią będziesz czuł jakbyś był wprost w fotografowanym obiekcie 🙂

5 cytatów, które zmienią Twoje podejście do fotografii

Jeśli fotografujesz już jakiś czas, możesz sądzić, że fotografia to nauka ścisła. Wymaga od Ciebie umiejętności, dobrego sprzętu i dużych porcji wiedzy. Możesz patrzeć w przyszłość i widzieć swoją przygodę z nią jako ciągłą naukę i powolne, systematyczne postępy.

Szukasz fotografa? - baza fotografów fotoigrzyska.pl NAVIDRON