Blog

Nasze najnowsze wpisy

Lampy błyskowe – jakie są najważniejsze parametry?

Błyskowe lampy studyjne są coraz częściej kupowane przez Polaków. Na pewno na występowanie tego zjawiska ma fakt, że wykonujemy coraz więcej zdjęć.

Czym wyróżnia się nowoczesna fotografia ślubna?

Coraz częściej korzystamy z dobrodziejstw technologii w coraz to nowszych dziedzinach nauki, przemysłu, a także rozrywki. Jednak to nie tylko same nowości i odkrycia. Wiele dziedzin, które znamy od lat, również czerpią z usprawnień i zmieniają swój styl na bardziej odpowiadający współczesnym trendom. Nie inaczej ma się fotografia ślubna. Cyfrowa jakość HD i wysokie rozdzielczości umożliwiają robienie zdjęć i kręcenie filmów, których się nie zapomina i rewelacyjnie się prezentują.

Robienie zdjęć i kręcenie filmów – zainteresowanie coraz większej ilości osób

Nie od dzisiaj wiadomo, że każdy z nas powinien mieć własne zainteresowania czy też własne hobby. Nie może być tak, że żyjemy samą pracą, która niestety jest naszym obowiązkiem i w zasadzie w większości nie sprawia nam żadnej radości.

Czy filmy reklamowe to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Tworzenie filmów reklamowych kojarzy się z bardzo dużym przedsięwzięciem. Konieczne jest zorganizowanie nie tylko sprzętu, ale także ludzi, którzy potrafią taki sprzęt obsługiwać. Ponadto wymaga także umiejętności montażowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o realizacji takiego przedsięwzięcia trzeba wziąć wiele aspektów pod uwagę. Jakie są to aspekty, co należy wiedzieć zanim podejmiemy się tego zadania i czy jest to rozwiązanie dla Ciebie?

Low Key i High Key – czyli portret z klasą

Hight i low key High key i low key to określenia pewnego stylu fotograficznego. Pierwszy termin odnosi się do fotografii jasnych obiektów na jasnym tle, natomiast drugi – ciemnych obiektów na ciemnym tle. Zdjęcia takie wymagają od fotografa sporej wiedzy w zakresie ustawień pomiaru światła, odwdzięczając się mu wysoką efektywnością oraz fotogenicznością. Oba efekty pozwalają Czytaj dalej »

Jakie zdjęcia zawsze dzadzą dobry efekt ?

W fotografii istnieją motywy określane jako samograje. Jeśli wykonasz zdjęcie, które do tego będzie poprawne technicznie, z całą pewnością możesz liczyć na pochwałę oglądających. Zdjęcie, na którym promienie słońca przedzierają się przez kurz, dym, czy też mgłę jest typowym przykładem samograjów. Jest to również motyw, który zawsze ma grono stałych wielbicieli.

Czerwone oczy na zdjęciach? Nigdy więcej

Efekt czerwonych oczu na zdjęciach jest zmorą wszystkich fotografujących przy użyciu lampy błyskowej. I mimo że w programie graficznym da się usunąć ten mankament (jak zresztą, każdy), to lepiej wykonać parę czynności przed naciśnięciem spustu migawki. Najlepszą radą dla tych, którzy chcą uniknąć efektu czerwonych oczu na wykonywanym właśnie zdjęciu jest taka, by nie stosować Czytaj dalej »

Czym wyróżnia się dobry spot reklamowy?

Społeczeństwo coraz surowiej ocenia wszechobecne reklamy. Wiele osób ścisza głos na reklamach, bądź zupełnie wyłącza TV lub wychodzi w czasie ich emisji z pomieszczenia. Jednakże, wiele reklam odnosi niemałe sukcesy. Każdy z nas zna przecież serce i rozum czy też mały głód. Bardzo często słyszy się na ulicach oraz podczas rozmów ze znajomymi, hasła zaczerpnięte Czytaj dalej »

Odpowiedzi na pytania cz.1

Publikuję część pytań nadesłanych przez kursantów, z czasem będę publikował nowe odpowiedzi, aby każdy mógł z nich skorzystać 😉 Marek Mam problem z robieniem zdjęć portretowych a dokładnie z głębią ostrości która daje rozmyte tło. Im większa ogniskowa obiektywu tym głębia ostrości mniejsza. Im większy otwór przysłony (czyli im mniejsza wartość otworu przysłony) tym głębia Czytaj dalej »

Czy wiesz jak chronić swój aparat?

140774157755663900

Szukasz fotografa? - baza fotografów fotoigrzyska.pl NAVIDRON